MSI dergisinin Mart 2015 sayısında yayınlanan “Türk Savunma ve Havacılık Sanayisi’nin İHA’lı 10 Yılı!” başlıklı yazıda önemli değerlendirmeler yer almakta.

Yazıdaki en çarpıcı tespit : “Son 10 yılda ABD envanterindeki insansız sistemlerin sayısı 30 kat artmış; İsrail’in İHA ihraç ettiği ülke sayısı ise 50’yi geçmiştir!“

Savunma Sanayinde 2004 yılından bu yana ağırlıklı olarak kullanılan özgün geliştirme modeli en somut haliyle İHA projelerinde uygulandı. Sonuçlarının değerlendirilerek tespit edilen aksaklıkların giderilmesi suretiyle bu tedarik modelinin başarıya ulaştırılması ülkemiz için hayati önem arz etmekte. Buda ancak ilgili tüm otoritelerin konuyu sahiplenmesi ve her daim başarısının takipçisi olması ile gerçekleşecektir. İşte o zaman bu teknoloji devletin bekası, milletin refahı, ordunun güçlenmesi yolunda kullanılacak en önemli araçlardan biri olacaktır.

Yazi’nin baglantisi: 
http://bit.ly/1B9kZz5

Yazıyı okuyanlar için düzeltici not: Yazıda yer alan bazı tablolarda Bayraktar TB2 faydalı yük ağırlığı 55 kg yerine 35 kg olarak kullanılmış, ayrıca Heron İHA’sının azami havada kalış süresi değeri gerçek değerinden çok daha yüksek bir değer alınarak hesaplamalar yapılmış.

Bir Yorum Yaz

AllEscort